Zinaida Vogėlienė

NYKSTANTIS UŽUPIO KOLORITAS

DATA : Nuo 2021 03 01 (virtuali paroda)

Nuo kovo 1 d. virtualioje Pamėnkalnio galerijos erdvėje (internete) pristatoma menininkės Zinaidos Vogėlienės personalinė kūrybos paroda „Nykstantis Užupio koloritas”.

Autorė apie savo parodą: „Nykstantis Užupio koloritas” – mano miesto metraštis. 2014 metais personalinėje parodoje, vykusioje VDA parodų salėse „Titanikas”, pristačiau gobelenų ir fotografijų ciklą apie mano miesto sienose rašomą istoriją.

 
Už šią parodą 2019 metais buvau apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija. Tai paskatino dar intensyviau fiksuoti išlikusių sienų fragmentus, man labai primenančius abstrakčią tapybą. Klaidžiojant gatvėmis stebiu nuolatinį (civilizacijos įtakojamą) miesto – tarsi gyvo organizmo – kitimo procesą. Bėgantis laikas sparčiai keičia Užupį, nyksta senasis jo koloritas. Daugumos sienų fragmentų šiandien Užupyje jau neberasime, tie laiko „piešiniai” išliko tik mano fotografijose, tarsi miesto metraštyje.

Parodoje „Nykstantis Užupio koloritas” eksponuoju sienų faktūrų fotografijas ir jų įkvėptus savo piešinius. Abi technikos ekspozicijoje taip harmoningai susipynė į visumą, kad atskirti kur yra kas – sudėtinga. Tebūnie tai intriga žiūrovui.

Taip pat parodoje pristatau ir leidinį, kuris sudarytas iš 2011-2021 metais (per visą dešimtmetį) sukauptų įdomiausių Užupio sienų fotografijų kolekcijos ir išleistas foto-atvirlaiškių knygos forma. Kiekvienas šio leidinio tiražo egzempliorius yra skirtingas ir tuo unikalus, kaip ir sienos, supančios mus mūsų mieste. Autoriaus pasirašytą leidinį galite įsigyti edaile.lt puslapyje”. (Zina Vogėlienė)