Adelė Pukelytė

DVI LINIJOS, TRYS ŽALIOS IR MĖLYNA

DATA : 2020 01 10 – 2020 01 31

Mano tapyba paprasta. Visada vaizduoju realybę, todėl žiūrovas gali atpažinti vaizdinį savo gyvenime. Stengiuosi kurti nuoširdžius ir universalius paveikslus, todėl vaizduodama Krivulių kaimą paveikslą pavadinu ’Trys žalios ir mėlyna’. Mažai žmonių žino šį kaimą, tačiau esu tikra, kad trijų žalių ir mėlynos santykį yra matę dauguma.
 
Taip gimė parodos pavadinimas – neatskleidžiant kūrinių reikšmių – apibūdinau kelis formalius segmentus, kuriuos galima išvysti parodoje. Juk kiekvienas matomą vaizdą supranta savaip, tad nesinorėjo per prievartą siūlyti „teisingų“ supratimo būdų.
 
Visgi užuominą, nors ir labai minimalią, pasiūlau paveikslų ’Sistema nr. *’ pavadinimuose. Prisipažįstu, kad varinės linijos yra didesnės sistemos dalys. Sistemų numerius nulemia laikas, kada buvo nutapytas paveikslas: ’Sistema nr. 1’ yra pirmasis šio ciklo nutapytas kūrinys, ’Sistema nr. 9’ – devintas. Šie skaičiai pažymi paveikslų atsiradimo eigą, o ne sufleruoja naratyvą. Tad atpažinti, kokios sistemos dalis vaizduoju – asmeninė užduotis kiekvienam žiūrovui.
 
Greta ’Sistemų’ ciklo paveikslų eksponuoju dar du kito ciklo kūrinius, kurių motyvas buvo pamatytas gamtoje. Tai paveikslai – ’Trys žalios ir mėlyna’ bei ’Dvi žalios ir dvi mėlynos’. Ilgą laiką tapiau tik artimos ir uždaros aplinkos vaizdinius. Vasarą man prireikė laisvės ir erdvės (kurią pamačiau gamtoje ir paverčiau savo paveikslų motyvu), o gal ramybės ir susikaupimo (šis jausmas atsirado žiūrint į žalių ir mėlynų paveikslus). Šių poreikių patenkinimas tapo dar vieno ciklo pradžia.
 
Tikiu, kad palikti erdvės – tiek paveikslo turinyje, tiek parodoje – yra geriau nei pavaizduoti kiekvieną smulkmeną. Pasitikiu žiūrovu, jog šio patirtys padės interpretuoti vaizduojamą turinį bei pratęs paveikslus už jų ribų. Manau, kad pasaulis yra paprastas, todėl jį suprasti turėtų būti lengva. Šia mintimi ir noriu pabaigti tekstą. Pozityviu žvilgsniu į dar vienerius naujus metus. (Adelė Pukelytė)
 
Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.
Partneriai: galerija „Vartai“, Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės akademija.
Už parodos plakatą ir cover photo ačiū: Dominykas Sidorovas.