Goda Lukaitė

MANO VIDINIS MIESTAS

DATA: 2017 02 09 – 2017 03 04

Jaunos kūrėjos parodoje eksponuojami urbanistiniai peizažai – vaizdai iš realybėje egzistuojančių apleistų erdvių ir autorės fantazijų pasaulio.
 
Goda Lukaitė: „Darbuose akcentuojamos apleistos erdvės man – tam tikri atspirties taškai. Jose sulėtėjęs ar beveik sustojęs laiko tempas, o tai – labai svarbus mano darbų aspektas. Kalbu apie laiko sluoksnius. Kiekvienas turime mėgstamas vietas, kurios svarbiomis tampa ne dėl architektūrinės vertės, o dėl asmeniškumo. Į jas norisi grįžti dėl ten nutikusių įvykių, prisiminimų. Būna, kalbi su žmogumi, o akyse iškyla vaizdinys, tarsi holograma kito įvykio, įvykusio toje pačioje erdvėje prieš keletą metų. Taip susidaro laiko sluoksniai, persipinantys su kitų žmonių laiko sluoksniais. Erdvė įgauna „svorio“.
 
„Mano vidinis miestas“ – tai tęstinis projektas, šią urbanistinę temą plėtoju jau kelerius metus. Iš pradžių tai buvo socialinė idėja, norėjau atkreipti žmonių dėmesį į apleistas ir pamirštas vietas. Tuomet pradėjau gilintis į laiką, besikuriančius jo sluoksnius. Palaipsniui viskas tapo asmeniška: tose erdvėse radau savo vidinio pasaulio atspindžius, savotiškas įvairių patirčių ir prisiminimų aliuzijas. Šių pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai. Nusitapiau sau erdves, kuriose man gera ir apsigyvenau. Kviečiu apžiūrėti“.
 
Paroda yra Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Rytojaus horizontai“ dalis, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje.
 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.