Jurgis Tarabilda

DON’T ASK WHY

DATA: 2017 05 05 – 2017 05 19

Parodoje pristatomi naujausi menininko kūriniai, kurie žiūrovus skatins įsitraukti į nesibaigiantį prasminį žaidimą.
 
„Manęs dažnai klausia: „Kodėl būtent taip sukūrei šį kūrinį?“ Sunku atsakyti, nes naratyvai mano kūryboje yra intuityvūs. Apie savo kūrinius galiu papasakoti savaip, bet šį kartą tai nėra išbaigta mano, kaip autoriaus istorija,“ – teigia J. Tarabilda. Autoriui svarbiu aspektu tampa suprantamos meninės kalbos atradimas tarp kūrinio ir žiūrovo. Pirmojoje personalinėje parodoje J. Tarabildos kūriniai įtrauks į pabaigos neturintį prasmių žaidimą. Autorius provokuos žiūrovus susikurti individualų pasakojimą, pasikliaujant kiekvieno asmenine patirtimi. „Šiuo atveju mano kūriniai tampa priežastimi kiekvienam žiūrovui dar kartą išgyventi asmeninę patirtį, emociją ar prisiminimą, nes patirtis padeda įprasminti konkrečių reiškinių suvokimą,“ – teigia J. Tarabilda.
 
Vizualaus meno kūrėjas J. Tarabilda pasirenka atspindėti individo išorinį pasaulį, aplinką, kurioje jis egzistuoja, kurioje vyksta jos socialiniai pokyčiai. Menininkas pateikia asmenines įžvalgas apie lengvai atpažįstamas žmogaus gyvenimo detales, kasdienes situacijas. Jos kūriniuose išgyvena netikėtas transformacijas, kurios pakreipiamos joms neįprasta, galbūt net nuo realybes nutolusia linkme. Subtiliomis formomis autorius neestetiškiems daiktams ar medžiagoms suteikia išgalvotą estetiką ir kūriniuose derina tai, kas juokinga ir rimta, realu ir absurdiška.
 
Parodą iš dalies remia: Converse, LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.
 
Jurgio Tarabildos paroda „Don‘t Ask Why“ yra Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Rytojaus horizontai“, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje, dalis.