Matilda

LĖLINIO ANIMACINIO FILMO ANATOMIJA

DATA : 2020 03 03 – 2020 05 09

Paroda MATILDA: LĖLINIO ANIMACINIO FILMO ANATOMIJA – režisieriaus Igno Meilūno naujausio trumpametražio lėlinio animacinio filmo „Matilda“ kūrybinio ir gamybinio proceso pristatymas, susidedantis iš maketų, lėlinio animacinio filmo personažų, nesuskaičiuojamo kiekio detalių, skirtų veido išraiškoms, eskizų, kadruočių, video iš gamybos proceso ir kt.
 
Paroda suteikia itin retą galimybę įvairaus amžiaus lankytojams susipažinti su specifine animacijos kūrybine virtuve, apimančia muzikos, dailės, literatūros ir kitas sritis. Filmo bei parodos kūrybinė komanda – įvairių sričių profesionalai ir savo veiklos lauke pripažinti kūrėjai.
 
Ši paroda, kaip ir pats filmas, skirta ne tik vaikams ar jų tėvams. „Matilda“ – išraiškingų personažų kupinas pasakojimas apie mokymąsi bei gebėjimą savarankiškai mąstyti; apie susikalbėjimą, bandymą į tuos pačius dalykus pažvelgti skirtingų kartų akimis. Lėlinio animacinio filmo scenarijus paremtas čekų poeto, dramaturgo, autoriaus ir scenaristo Milošo Macoureko knygos „Du šimtai senelių“ motyvais.
 
Parodą lydi edukacinė programa, sudaryta iš kūrybinių dirbtuvių, teorinių ir praktinių užsiėmimų, adaptuotų įvairaus amžiaus dalyviams. Vaikų ir moksleivių grupėms kiekvieną galerijos darbo dieną rengiami išskirtiniai edukaciniai užsiėmimai, kuriuos ves profesionalios edukatorės. Šeštadieniai skiriami šeimų edukacijai.
 
Parodos kuratorė – Aušra Trakšelytė.
Parodos architektas – Vladas Suncovas.
Partneris – Clear Channel Lietuva.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, M-Films, Lietuvos dailininkų sąjunga.
 
***
 
Trumpametražio lėlinio animacinio filmo „Matilda“ premjera įvyks kovo 21 d. kino teatre Forum Cinema Vingis (Savanorių pr. 7, Vilnius).
 
Filmo režisierius – Ignas Meilūnas. Scenarijaus autoriai: Dangiras Bugas, Ignas Meilūnas. Prodiuseriai: Marija Razgutė, Ignas Meilūnas. Operatorius – Simonas Glinskis. Dailininkas – Antanas Dubra. Garso režisierius – Julius Grigelionis. Kompozitorius – Rytis Koreniukas. Animatoriai: Anni Oje, Arnau Godia Montesinos, Ignas Meilūnas.
 
Prodiuserinė kompanija – M-Films.