Rūta Matulevičiūtė

WISDOM VENDOR

DATA : 2019 01 10 – 2019 01 26

Aiški intencija atneša aiškius rezultatus, ateidami apžiūrėti projekto ir išbandyti Automatą, atsineškite konkrečiai suformuluotą klausimą.
 
Pamėnkalnio galerijoje pristatoma Rūtos Matulevičiūtės paroda-instaliacija „Wisdom Vendor“ (angl. Išminties automatas).
 
Wisdom Vendor – tai projektas, sujungiantis įvairių senųjų kultūrų ir tradicijų palikimą su šiuolaikine pasaulėvoka. Interaktyvi instaliacija, Androido sistemos pagalba, veikia kaip pranašavimų mašina, paremta Kinų permainų knyga – pirmuoju Vakarus pasiekusiu Richardo Wilhelmo vertimu į anglų kalbą. Pačiame galerijos centre įmontuotas juodas vaizdą atspindintis kubas su automatine atsakymų programa yra holistinės pasaulėvokos simbolis. Instaliacija–pranašavimo mašina taip pat yra nuoroda į XX amžiaus pradžioje sukurtą individuacijos proceso sąvoką – amžiną kelionę link savęs – ir konceptualiai jungia įvairialypes daugiasluoksnes prasmes. Tai – siekis paliesti pačius giliausius žmogiškumo ir egzistencijos aspektus.
 
Rūta Matulevičiūtė šiuo metu studijuoja Vilniaus dailės akademijoje, tapybos magistrantūroje, tačiau kūryboje naudoja ir kitas meno raiškos priemones. Psichologinės, sakralumo ir žmogaus dieviškumo temos sudaro menininkės kūrybos pagrindą. Jauna kūrėja aktyviai dalyvauja parodose, 2018 m. TheROOM galerijoje (Vilnius) pristatė personalinę parodą „Sphere“; šiuo metu taip pat galima pamatyti R. Matulevičiūtės projektą „Paint LAB“ kūrybinėje erdvėje Ideas Block (Vilnius).
 
Android programos kūrėjas – Francisco Roberto Becerra Bravo.
 
Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.